Берое победи с 2:0 пловдивския Локомотив в един от най-чаканите мачове от 23-ия кръг на Първа лига.

Така старозагорци записаха трета поредна победа от подновяването на шампионата, правейки огромна крачка към място сред първите 6 в плейофната фаза.

Локомотив от своя страна изигра един от най-слабите си мачове през сезона. Така пловдивчани, които в момента имат равни точки с Левски и две повече от ЦСКА, могат да останат зад двата гранда, които са с мач по-малко.

А основната причина за този срив бе безобразната игра в отбрана на "смърфовете", особено през втората половина на първото полувреме.

В рамките на 20 минути Берое създаде редица чисти положения, вкара и двата си гола в мача. В този период футболистите в чернобели екипи изглеждаха объркани, а в играта им цареше пълен хаос.

При 0:0 старозагорци имаха сериозни претенции за дузпа заради игра с ръка в наказателното поле на Момчил Цветанов. Те също така поискаха изгонването на вратаря Илко Пиргов, който излезе извън границите на своето поле и игра с ръка.

В тези моменти Димитър Димитров Херо бе бесен, щабът му трудно успяваше да го укроти, но това стори Гай Макута по превъзходен начин.

Националът на Конго отправи удар без подготовка от над 30 метра, а страхотният фалц прати топката неспасявемо във вратата, с помощта и на горната врата.

Напълно заслужен гол с оглед показаното, а безобразията в отбраната на Локо продължиха и три минути по-късно Берое получи дузпа, която трявба да отчетем бе доста спорна.

Бирсент Карагерен върна неразчетено към своя вратар, който замахна да изчисти, но бе изпреварен от Алиун Фал. Крилото на Берое се строполи на земята, а реферът отсъди дузпа, макар повторенията да не убедиха, че Пиргов е ритнал сенегалеца.

Все пак дузпата бе отсъдена, а обичайният заподозрян Мартин Камбуров я превърна в гол.

Вече с комфортен аванс зад гърба си, Берое умело затвори мача през втората част и не допускаше опасности пред своята врата.

Локомотив така и не създаде нищо не интересно в предни позции и заслужено загуби. Треньорът Бруно Акрапович очевидно ще има доста работа за вършене, ако иска да продължи гонитбата с Левски и ЦСКА.