Берое започна с победа плейофната фаза на първенството. В двубой от втората четворка на родния шампионат футболистите на Петър Хубчев надделяха с минималното, но напълно достатъчно 1:0 срещу ЦСКА 1948.

Грешка от страна на Генадий Ганев доведе до дузпа за гостите още в 10-ата минута на мача. Вратарят на Берое не пресметна добре излизане, при което повали Александър Колев и съдията не се поколеба да отсъди удар от 11 метра. Стражът обаче се реваншира при изпълнението на Галин Иванов, успявайки да го отрази с крак и да остави резултата 0:0.

Двадесет минути след това старозагорци стигнаха до първия и единствен гол в мача, който дойде след центриране от десния фланг на бившия футболист на столичани Серкан Юсеин. Абубакар Тунгара абсолютно безпроблемно се пласира между няколко защитници в червено, за да засече топката с глава за победното попадение и 1:0.

След почивката беройци категорично бяха по-активни и играха с повече самочувствие, като Даниел Генов и Алиун Фал имаха няколко добри шанса, които не успяха да материализират, като в крайна сметка домакините заслужено спечелиха.

С победата заралии имат 35 точки, с колкото е и първия в тази група Локо (Пловдив), който не успя да победи Арда по-рано днес.