Берое успя да постигне историческа първа победа над Арда в шампионата, надвивайки тима от Кърджали с 2:0 в двубой от 17-ия кръг.

С успеха старозагорци сложиха край на серията си от 6 мача без успех в първенството.

И двете попадения паднаха през втората част. Новият нападател на заралии Вини Трибуле, който направи дебюта си в днешната среща, вкара първото си попадение с екипа на "зелените" в 47-ата минута.

В 68-ата Абубакар Тунгара изпълни дузпа, която бе отразена от Анатолий Господинов, но при добавката асът на беройци се разписа за 2:0.

Арда също се представи на ниво и дори вкара гол чрез Светослав Ковачев, но попадението бе отменено заради засада.

Така тимът, воден от Николай Киров, събра актив от 16 точки на 11-ата позиция. Арда остава девети с 23.