Дербито на Тракия между Берое и Ботев (Пловдив) бе лишено от особена интрига, след като домакините надиграха категорично съперника, за да триумфират с 3:0 и да спечелят втори пореден мач в родното първенство. Заралии бяха наистина убедителни днес и продължиха добрата си форма след победата срещу Левски в София през седмицата.

Днешната победа бе под №30 за Берое в домакинските мачове срещу този съперник

Еривалдо откри резултата в 20-ата минута с първия си гол за сезона, след като получи хитър пас от Иван Минчев, пращайки топката в близкия ъгъл на Георги Аргилашки за 1:0. Телевизионните повторения показаха, че португалецът е бил в положение на засада при подаването на Минчев.

Другите голове бяха реализирани през второто полувреме, като в 54-ата минута Еривалдо асистира на Алиун Фал, елиминирайки почти цялата защита на Ботев, а за Фал остана единствено да вкара топката в празната врата - 2:0. Три минути след това Георги Ангелов също отбеляза, надскачайки двама противници при центриране от корнер, за да вкара с глава за 3:0.

В останалите повече от 30 минути домакините не спряха да нападат, но не успяха да реализират повече голове. "Канарчетата" също имаха няколко шанса, най-вече след контраатаки, но също ги пропуснаха.

С трите точки днес Берое изпревари в класирането ЦСКА 1948 и е на пето място с 24 точки, докато Ботев е с десет по-малко на четиринадесета позиция.