Левски бе надигран и заслужено победен в неговия дом от Берое с 1:2, с което вероятно всяка "синя" надежда за второто място в класирането и избягването на бараж за Европа се изпари.

Гостите не спечелиха случайно, а проблемите в играта на гранда са очевидни.

Преди мача имаше мила церемония и почит към починалия преди дни Сашо Костов, голяма фигура за всеки левскар. Треньорският щаб на домакините дори води мача с тишърти в памет на легендата.

Оставаше на терена да се види духът и играта на футболистите в синьо - най-добър възможен начин да почетеш такава личност.

Началото бе обещаващо.

Още в четвъртата минута Паулиньо стреля фалцово и топката кацна върху напречната греда. Сигнал за масирани атаки и положения? Не точно...

Играта стана оспорвана в средата на терена, а гостите откровено заиграха с капана на контраатаките. Те избраха схема без лидера на нападението Мартин Камбуров и заложиха на бързината, с която да ужилят Левски.

Домакините не намираха път към вратата въпреки традиционната активност на голмайстор №1 в първенството Станислав Костов.

До почивката чисти положения нямаше и за двата тима, а след нея Левски излетя в атака, видимо решен да търси първата си победа у дома в плейофите.

Костов се освободи с добро движение преди центриране отдясно, получи топката около точката за дузпа и стреля неспасяемо - типично завършване на човека с 21 попадения за сезона.

Публиката се събуди, настроението сякаш се върна на "Герена" и се очакваше, че нататък сценарият е още голове за "сините".

Снимка: Bulphoto

Напротив. Берое реши, че е време да покаже защо е пристигнал в София.

Карлос Охене изравни със страхотен плътен удар от въздуха, който разстреля Николай Михайлов. 1:1 и отново напрежение се настани над терена.

Левски стигна до една ситуация, като Мартин Райнов се извиси след корнер и с глава пропусна целта.

Берое обаче отвърна със смъртоносна контра. Мартин Камбуров, появил се от скамейката, умело задържа топката и пусна пас в коридор на Педро Еуженио, който стреля неспасяемо по земя в ъгъла - 1:2.

За гранда от София това е нов удар. А плейофната част от сезона направо е катастрофа за Левски.

Две загуби, две ремита и едва една победа в първите пет двубоя от тази фаза... Изоставането от втория ЦСКА е вече 6 т., но и с мач повече.

За трети пореден сезон кошмарът на баража за евротурнирите с пълна сила се е запътил към "Герена".