Красимир Балъков ще трябва да почака за първата си победа като треньор на Септември. Тази вечер Берое надви столичани с 2:0 у дома в Стара Загора и така поне временно оглави подреждането на третата плейофна група в родното първенство - тази, в която тимовете се борят за оцеляването си.

Головете за победителите вкараха Тонислав Йорданов от дузпа през първото полувреме и резервата Уерди Мара след почивката.

Йорданов бе точен от 11 метра в средата на първото полувреме, когато се разписа от бялата точка след игра с ръка на капитана на Септември - Асен Георгиев. Нападателят порази мрежата на Димитър Шейтанов с неспасяем мощен изстрел.

Мара пък удвои сле дмалко повече от 60 минути футбол. Той бе намерен с добър пас от Васил Василев и се разписа с шут по земя за 2:0.

Гостите можеха да стигнат до попадение в заключителните минути, когато вратарят на Берое Иван Караджов опита да финтира Атанас Кабов и за малко да загуби топката, но в крайна сметка се спаси в конфузната ситуация.