Берое спечели гостуването си на Царско село с 2:0 в отложен мач от 12-ия кръг на Първа лига.

Старозагорци демонстрираха невероятна ефективност, като с две чисти положения вкараха два гола и откраднаха трите точки.

Постигнатият успех е трети пореден за тима на Берое, който бе измъчван от сериозни проблеми с коронавирус през ноември. Добрата серия обаче прати старозагорци на петото място, като те имат още един мач в пасив - домакинство на Монтана в събота.

Отборът на Царско село пък може сериозно да съжалява, че след равенстовто с Левски преди дни, не успя да грабне точка или три срещу днешния си протиник.

Момчетата на Любо Пенев изиграха отличен мач, като достигнаха до доста положения, ни показаха защо са сред най-слабо резултатните тимове в първенството.

Няколко сериозни пропуска, а и липсата на класа в наказателното поле бяха причината за загубата, въпреки добрата игра.

Берое от своя страна нямаше нищо против да се защитава, давайки инициативата на домакините. Това не бе толкова изненадващ подход, защото в лагера на старозагорци неведнъж се оплакаха от сериозните физически проблеми в състава след пандемията.

Гостите обаче по отличен начин издебнаха своите шансове. Две грешки в отбраната на Царско село - два гола.

Първият падна в последната минута на първата част, когато Еривалдо бе изведен сам срещу вратаря, прехвърли вратаря и с глава довкара топката за 1:0.

Втората част се играеше изцяло пред вратата на Берое, но тогава дойде 79-ата минута, в която интригата приключи.

След меле и серия от рикошети, Кукула се озова очи в очи с вратаря и копна топката покрай него за 2:0. В тази ситуация топката удари Ивайло Марков в главата, който падна на земята, но играта не спря, а именно той бе човекът, отговорен за голмайстора Кукула.