Берое се изкачи на втората позиция в родния футболен шампионат след победа с 2:0 над Славия на стадиона в Овча купел.

Старозаорцци продължиха доминацията си над "белите", като ги победиха за четвърти път в последните си пет гостувания в София. В девети пореден мач на стадион "Славия" не губят от домакините.

Победата е трета през сезона за хората на Димитър Димиров и така те събират 11 точки. Славия остава на предпоследната 13-а позиция с едва една точка и засега освобождаването на Златомир Загорчич не изглежда като правилен ход.

Гостите изиграха много силно първо полувреме, в което поведоха в резултата с гол на централния си нападател Алиун Фал, който се възполва от разбъркване в наказателното поле след изпълнение на ъглов удар.

Снимка: Bulphoto

В 51-ата минута Берое удари за втори път. Христо Попадин си вкара автогол след остро центриране на Стив Фуртадо от десния фланг.

Малко след това дойде най-големият пропуск за Славия, когато Попадин не успя да се реабилитира за грешката си, стреляйки високо при удобна ситуация.

10 минути по-късно резервата Еривалдо по чудо не направи резултата 3:0, след като изпусна от чиста позиция след центриране от ляво.

Калоян Кръстев направи последния значим пропуск за Славия в 65-ата минута при удар с глава, а до края домакините не създадоха нищо повече в аткаа.

В 75-ата минута старозагорци отбелязаха за трети път, но попадението на Ерсон Коста беше отменено заради тънка засада.