Берое очаквано победи Верея в дербито на Стара Загора в 16-ия кръг на Първа лига.

На стадиона под Аязмото "зелените" отнесоха съперника си с 6:0 след поредно много слабо представяне в защита на гостите.

С хеттрик за Берое се отчете Борислав Цонев, отбелязвайки три в хода на второто полувреме. Със страховит изстрел пък Мартин Камбуров наниза своето 212-о попадение в родния елит, а в края на мача добави и гол №213.

Резултатът бе открит от Вандерсон още в 15-а минута, а на полувремето Берое водеше с 2:0. Повечето им попадение дойдоха след детински грешки на бранителите на Верея.

Берое остава на 4-та позиция с актив от 30 точки - с четири преднина пред Ботев. Верея остава на дъното на класирането с четири точки и без записана победа през сезона.