Берое ще нощува на върха в класирането на родното първенство, след като смаза с 6:0 Ботев (Вр) в Стара Загора.

Отборът на Димитър Димитров-Херо е с 8 точки, колкото има и Царско село. Но старозагорци са с далеч по-добра голова разлика и са лидер.

Разгромът идва като изненада, след като Ботев от Враца направи силни три откриващи мача за сезона - победи с 3:1 Лудогорец и не се даде лесно на ЦСКА и Локомотив (Пд) - поражения с по 1:2. В нито един от тези двубои съставът на Антони Здравков не изглеждаше дезорганизиран като тази вечер в Стара Загора.

Конгоанецът Гаюс Макута започна шоуто след страхотен пас от дълбочина на Иван Минчев към Ибрахима Конте, който пусна остро пред вратата и Макута откри в 24-ата минута.

Осем минути по-късно Минчев прати снаряд от 30 метра в сглобката на гредите - гол-красавец, какъвто се вижда рядко.

Още до почивката резултатът стана 3:0 след прецизна атака през центъра, извела Макута сам срещу вратаря Костов.

Роденият в Сенегал Алиун Фал даде старт на голеадата през второто полувреме още в 48-ата минута, а резервата Кийлън Лебон вкара мощно под гредата секунди, след като се появи на терена. Той обаче се контузи и бе сменен. И пак Фал реализира, след като за пореден път отбраната на Ботев (Враца) изглеждаше тотално неподготвена след пас в дълбочина. 6:0, абсолютен нокаут!

Това е и най-голямата победа в първенството за новия сезон, обяснимо. А Берое не бе нанизвал шест гола от ноември 2018-а, когато със същия резултат бе победен градския съперник Верея, който тогава вече бе пред разпадане.

По-рано днес клубът от Стара Загора обяви и още един трансфер, привличайки анголския нападател Еривалдо, който през миналия сезон има мачове в португалския елит с екипа на Маритимо.

Така легионерите в отбора на Димитър Димитров-Херо стават точно една дузина - 12. Но тези, които досега видяхме на терена в последните седмици, определено не са случайно подбрани. Явно се работи за качествена, а не количествена селекция.

Тимът от Стара Загора изглежда като един от най-добрите като класа у нас в момента.