"Берое" се би здраво и заслужи 1:1 у дома срещу "Лудогорец" във втория кръг на Първа професионална лига. Шампионът загуби първи точки под Аязмото, като изживя трудни моменти.

Домакините тръгнаха от първата минута да се надигравата с фаворита и след 100 секунди Борислав Цонев прати снаряд в напречната греда.

До 15-ата минута инициативата бе в "Берое", а гостите, с доста променен стартов състав спрямо 11-те в четвъртък срещу "Видеотон" (0:0 в Шампионската лига), се адаптираха към мъжкия мач.

В 10-ата минута пак Цонев остана сам срещу вратаря Ренан вляво, но стреля неточно.

"Лудогорец" напипа играта си в средата на първото полувреме и постепенно наложи темпото си. Но най-опасното положение пак бе за домакините. При него дойде и първият от двата спорни момента.

Грешка в отбраната на гостите остави Меска, новото попълнение на дясното крило на "Берое", сам срещу Ренан. Бързоногият футболист от Гвинея Бисау успя да отправи удар, в момента на който бе фаулиран от вратаря. Ситуацията е дискусионна, но не са малко съдиите, които биха отсъдили и дузпа.

Полувремето завърши с две поредни отлични положения за "Лудогорец", като първо Жоао Пауло остана на ударна позиция, но Душан Перниш спаси. От корнера Марселиньо стреля от упор, но пак - в ръцете на словашкия вратар.

Второто полувреме започна с втора спорна ситуация - в 52-рата минута Александър Цветков от "Берое" можеше да получи втори жълт картон, след като спря опасна контраатака с умишлено нарушение. Съдията Ивайло Стоянов спести такова наказание, сякаш и като компенсация.

Пет минути по-късно "Лудогорец" поведе след поредната атака отдясно, където бяха огромните пробойни сред противника - в зоната на левия бранител на "Берое". Сисиньо подаде, Марселиньо вкара по земя с плътен удар.

Сякаш това бе повратен момент, но домакините не рухнаха. Капитанът Мартин Райнов стреля мощно от 25 метра и заби топката в ъгъла на вратата в 61-вата минута - 1:1.

До края беройци бяха близо веднъж до гол след фалцов удар на резервата Вандерсон, а гостите - два пъти след изпълнения на Швиерчок.

Но резултатът остана равен, което изглеждаше справедливо с оглед на играта.