Берое победи ЦСКА 1948 с 1:0 в Стара Загора в среща от 24-ия кръг на българския футболен шампионат.

Това беше втори успех за Петър Хубчев след завръщането му на стадиона под Аязмото, като той прекъсна серия от три поредни загуби в първенството.

Освен това Берое за първи път в историята надделя срещу този съперник, като до момента имаше две равенства и три поражения.

Срещата не предложи кой знае колко емоции за публиката по трибуните, като в първото полувреме не се случи абсолютно нищо значимо освен големия брой жълти картони, които раздаде съдията Валентин Железов.

В 54-ата минута ЦСКА 1948 остана с човек по-малко след втори жълт картон картон на Венцислав Василев. Той направи грубо нарушение срещу набралия скорост Абубакар Тунгара.

Численото превъзходство на старозагорци даде резултат в 69-ата минута. Бившият играч на Ботев (Враца) Даниел Генов показа индивидуална класа, спирайки топката на гърди в наказателното поле и финтирайки Лазар Марин преди да я прати във вратата.

Победата оставя надеждите на Берое, макар и малки, за класиране в топ 6 в края на редовния сезон. От него остават два кръга, а "зелените" са седми с 32 точки. Това е с една по-малко от шестия Левски, който днес прима Локомотив София.

ЦСКА 1948 е на десетото място с 26 точки.