Лудогорец игра пред 40 000 фенове на стадион "Бенито Виямарин" в Севиля втория си двубой от груповата фаза на Лига Европа, но не успя да спечели поне точка.

"Орлите" загубиха с 2:3 срещата и определено могат да съжаляват, защото се представиха добре и направиха няколко сериозни пропуска.

След този двубой в класирането испанският тим е лидер с 6 точки, на второ място е Рома с 3 точки (след победа с 3:0 срещу ХИК), Лудогорец е на трето място със същия точков актив, а на дъното е финландският тим.

Двубоят започна ударно и в десетата минута играчите на Бетис имаха сериозни претенции за дузпа. Сисиньо побутна Енрике в наказателното поле на българския тим, но съдията не посочи бялата точка. Ситуацията бе набързо разгледана и с ВАР, като дузпа за тима на Мануел Пелегрини не бе отсъдена.

В 14-ата Лудогорец отговори с опасен удар на Игор Тиаго, който обаче не успя да прати топката в мрежата.

Мачът в Севиля се игра пред 40 000 фенове.

Getty Images

Първият удар в очертанията на вратата дойде в 23-тата минута, когато Текпетей стреля, но вратарят на Бетис Клаудио Браво изби.

Само 2 минути по-късно падна първият гол в мача. Луис Енрике получи отлично центриране и с глава вкара топката в мрежата на Лудогорец за 1:0. При ситуацията той получи и шут в лицето от Сисиньо, като заради това не успя изобщо да се зарадва на попадението, а вместо това потърси медицинска помощ.

Енрике бележи с глава за 1:0.

В 29-ата Лудогорец имаше отличен шанс да изравни, но отново стражът на домакини Клаудио Браво успя да парира мощен удар на Каули.

4 минути преди края на първото полувреме дойде звездният миг на неостаряващия капитан на Бетис Хоакин. 41-годишният халф разстреля с уникален удар извън наказателното поле вратаря на Лудогорец Серджио Падт, който бе бесен на съотборниците си, че не са успели да попречат на бившия испански национал. Така Бетис поведе с 2:0.

Хоакин ликува след попадението си за 2:0.

И една любопитка - този гол на Хоакин идва почти 20 години след първото му попадение в евротурнитите, което падна през ноември 2022 година, когато другият голмайстор в мрежата на Лудогорец - Луис Енрике, е бил само на 2 години.

В 44-ата минута Кирил Десподов успя да върне един гол за Лудогорец. Той стреля от фаул, вратарят изби, но съдията даде знак, че топката е минала голлинията и така българският тим намали резултата - 2:1.

Десподов получава поздравления за гола си.

В началото на второто полувреме отново Клаудио Браво трябваше да се намесва решително, след като Лудогорец хвана домакините на контраатака, но Тиаго не успя да отбележи с мощен шут.

В 59-ата минута Серхио Каналес направи резултата 3:1. Той успя да промуши топката през ръцете на Падт, давайки комфортна преднина за Бетис.

Серхио Каналес се радва след гола си за 3:1.

В 71-вата минута пък цялото внимание бе насочено към треньора на домакините Мануел Пелегрини, който първо тръгна да вади Хоакин, после се отказа, но тъй като играта вече бе спряна, съдията показа жълт картон на наставника. След една минута аржентинският спец все пак направи рокадата и така любимецът на местните фенове Хоакин бе изпратен със ставане на крака и аплодисменти.

След това обаче Лудогорец изненадващо успя да върне едно попадение. Влезлият като резерва Джонатан Рик получи пас на границата на наказателното поле и с хубав удар преодоля Браво, давайки надежда за Лудогорец - 3:2.

Играчите на Бетис ликуват след победата.

Лудогорец бе на косъм от изравняване във втората минута на добавеното време. Групер излезе на отлична позиция, но ударът му мина на сантиметри покрай гредата, карайки треньора на българския тим Анте Шимунджа да се хване за главата.

Така Бетис успя да спечели мача и взе втора победа в групата, а за Лудогорец остава разочарованието, че не можа да си тръгне с точката.