Гарет Бейл напомни за най-добрите си дни и вдъхнови Тотнъм за победа с 4:0 над вече изпадналия тим на Шефилд Юнайтед.

Уелсецът сякаш бе включил машината на времето и се бе върнал години назад, когато бележеше редовно и за Спърс, и за Реал (Мадрид) след това.

Той заби хеттрик в мрежата на превърналите се във вече безопасни “остриета” от английския север, но подели ролята на главно действащо лице с други двама свои съотборници - Серж Орие и Хюн-мин Сон, които записаха по две асистенции, а Сон добави и четвъртия гол.

Oще в седмата минута Орие изведе Бейл с прекрасен пас зад защитата, а голмайсторът овладя на гърди и откри резултата. Пет минути след началото на второто полувреме попадение на Сон бе отменено, но в 61-ата минута “шпорите” удвоиха преднината си, след като Бейл пробяга почти целия терен, за да превърне в гол подаване на корейския си съотборник и да завърши перфектно развила се контраатака за 2:0.

Орие асистира на Бейл за втори път - в 69-ата минута, като в този случай уелското крило отбеляза с шут от границата на наказателното полe и се поздрави с хеттрик.

Сон записа името си сред голмайсторите с майсторско отиграване в 77-ата минута. “Вторият най-опасен кореец в света”, както феновете шеговито го наричат, с лекота елиминира противников защитник, а след това прати топката неспасяемо в далечния ъгъл на вратата с диагонален шут - 4:0.

Това е втора победа за столичани под ръководството на новия им треньор Райън Мейсън.

С тези три точки “шпорите” поне до понеделник вечер ще бъдат пети в класирането с актив от общо 55, а Уест Хем и Ливърпул, които са шести и седми, играят днес.