Карим Безнема за пореден път бе големият герой за Реал (Мадрид), като с головете си успя да увеличи преднината на тима на върха в Ла Лига.

Той вкара своето 14-о и 15-о попадение в шампионата, с което Кралете превзеха Билбао, побеждавайки местния Атлетик с 2:1.

По този начин Реал увеличи аванса си на върха на осем точки пред втория Севиля, който е с мач по-малко, но трудно би удържал на битка с Кралския клуб до края.

Карим Бензема се нуждаеше от 6 минути и 30 секунди от първия съдийски сигнал, за да вкара двете си попадения, оказали се решителни за Реал.

Със страхотен гол той откри резултата, а още със следващата атак удвои, като макар да получи травма, успя да остане на терена до последната минута. Видео от мача вижте на MAXSport.live.

С двата гола на френския национал интригата изобщо не изчезна, защото в 10-ата минута Атлетик се върна в мача чрез мощен шут на Ойхан Сансет.

Това 1:2 обаче остана и крайния резултат, като до края Реал бе тимът, който бе по-близо до гола, но не успя да затвори мача.

На противоположния полюс е другият мадридски гранд - Атлетико, който в ерата на Симеоне не бе записвал повече от две поредни загуби в Ла Лига, а сега има четири.

Атлетико загуби с 1:2 от Гранада, като остана на петото място и не може да мечтае за защита на титлата, а трябва да се бори за място в зона Шампионска лига.