Ференцварош очаквано нямаше проблеми у дома с Валета във втория кръг от Шампионската лига, след като елиминира нашия първенец Лудогорец в първия рунд.

Унгарците победиха с 3:1 на своя стадион, за да чакат сравнително спокойно реванша в Малта.

Два гола вкара италианският нападател Давиде Ланзафаме, който пропусна мачовете с Лудогорец заради травма.

Симеон Славчев игра цял мач за Карабах, а азербайджанският шампион изпусна победата като гост на Дъндолк (Ейре) - 1:1. Махир Емрели изведе напред отбора от бившата съветска република още в началото, а Пат Хобън изравни 12 минути преди края.

Ирландците не са се предали, а Славчев трябва да внимава в реванша, след като получи и жълт картон.

В Белград познат герой отприщи радост на "Мала Маракана", като донесе късен гол на облекчението за Цървена звезда.

Грамадният Милан Павков вкара в 90-ата минута за 2:0 над ХИК (Хелзинки), с което сърбите са голям фаворит за реванша.

Деветката бе оставен като резерва, но се появи на терена, за да реализира след асистенция на блестящия в мача Марко Марин.

Марко Марин бе двигателят на победата на Звезда срещу ХИК

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Павков се прочу миналата есен, когато вкара и двата гола за славната победа над бъдещия носител на трофея Ливърпул в групите на Шампионската лига с 2:0.