Кристиано Роналдо съвсем очаквано остана извън групата на Ал Насър за гостуването на иранския гранд Естегал от осминафиналите на азиатската Шампионска лига.

Любопитното в случая е причината, поради която Роналдо предпочете да не пътува за Иран. Информациите бяха противоречиви, но в крайна сметка човек от Ал Насър с половин уста намекна, че действително става въпрос за притеснения около безопасността на играча.

Непотвърдената информация е, че Кристиано Роналдо може да си има проблем с иранските власти, ако някога стъпи отново на територията на страната.

Причината е, че при последната му визита, отново в мач от Шампионска лига през 2023-а, той се срещна с художничката Фатех Хамами.

Тя е с парализирана горна част на тялото и рисува със своите крака, а Кристиано Роналдо прегърна момичето и я целуна по челото. Нещо, което в Иран е в разрез със законите.

Някои информации твърдят, че санкцията за португалеца ще е 99 удара с камшик, а според други става въпрос за глоба, но при всички положения самият играч и Ал Насър решиха да не рискуват.

Той така и не бе в групата на тима си, който удържа 0:0 в Техеран.

Радващото за Ал Насър е, че Кристиано Роналдо ще бъде на линия за реванша след седмица на саудитска земя.