Италия и Белгия съвсем очаквано намериха място във финалната четворка на Лигата на нациите.

Италия се нуждаеше от задължителен успех в Сараево над Босна, като го псотигна с 2:0.

Скуадра Адзура категорично надигра балканския си противник, който нямаше шанс да промени последното си място, а играеше само и едиснтвено за своята чест.

Андреа Белоти през първата част и Доменико Берарди през втората, донесоха скъпоценния успех за италианците, който им донесе първата позиция.

По същото време Полша и Нидерландия се надяваха на грешна стъпка на италианците в Сараево.

И двата тима имаха надежди за челното място при победа. Тя бе постигната от Нидерландия с 2:1 след късен обрат, но трите точки не бяха достатъчни за първата позиция.

В група "2" спор за първото място водеха Белгия и Дания. В крайна сметка белгийците, които бяха и категоричен фаворит, победиха с 4:2 и също ще бъдат част от финалния турнир.

Двата тима си размениха по бърз гол чрез Тилеманс и Винд, като се оттеглиха на полувреме при резултат 1:1.

С началото на втората част обаче Ромелу Лукаку избухна с два бързи гола, които сякаш прекършиха амбициите на датчаните.

Нелепа герешка на вратарят Тибо Куртоа сякаш върна Дания в мача, но в следващата атака Кевин Де Бройне оформи крайното 4:2.

Така на финалния турнир ще участват отборите на Франция, Италия, Белгия и Испания.