Лудогорец не срещна никакви проблеми при гостуването си на Септември и се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България.

Разградчани победиха на стадион "Драгалевци" с 3:0 и не оставиха никакво съмнение в превъзходството си над лидера във Втора лига.

Шампионите откриха още в десетата минута, което им донесе нужното спокойствие. Точен бе Козмин Моци след центриране на Светослав Дяков.

В 18-та минута резултатът вече бе 2:0. Полякът Якуб Швиерчок се възползва от грешка на Георги Русев, който се подхлъзна и прехвърли вратаря Валентин Галев.

Десет минути по-късно Ренан трябваше да се намесва на вратата на Лудогорец след удар на Стефан Гаврилов, който се възползва от лошо изчистване на Станислав Манолев.

След това и Спас Георгиев опита късмета си, но нацели гредата. Септември нямаше късмет да се върне в мача.

Пропуснатите възможности за домакините бяха последвани от натиск на разградчани, който продължи и през втората част.

В 58-та минута Лудогорец стигна до третия гол, а негов автор бе Мавис Чибота от дузпа за нарушение на Иван Стоянов срещу Сисиньо. Крилото копна топката и прехвърли Галев, за да реши всичко в двубоя.

До края на мача Швиерчок и Дан Битон направиха големи пропуски, но отборът на Станислав Генчев спечели без напрежение.

Предстои му домакинство на Черно море в събота в мач от първенството.