Украинският шампион от последния пълен сезон в страната Динамо (Киев) сътвори голямата сензация във втория квалификационен кръг на Шампионска лига.

Отборът на румънския специалист Мирча Луческу отстрани турския Фенербахче след 2:1 в Истанбул. Срещата завърши 1:1 в редовното време, а в 114-ата минута Олександър Караваев бе точен, за да донесе голямата радост на гостите.

Преди първата среща (0:0), която се игра преди седмица в Полша, Динамо (Киев) нямаше официален мач в продължение на осем месеца. Точно за това "фенерите" бяха твърд фаворит на специалисти и букмейкъри, най-вече преди втория мач.

За последно украинците играха в официален такъв в първенството на 12 декември преди шампионата да бъде спрян и да не бъде подновен заради руската инвазия в страната.

Оттогава Динамо играеше само контроли, като навъртя общо 29 поредни. През април президентът на Украйна Володимир Зеленски призова тимът да пътува из Европа за контролни мачове, за да отправи послание за мир на континента.

Днес отборът от Киев откри резултата в 57-ата минута, когато точен бе Виталий Буялски, четири минути след червен картон за турците. В 70-ата минута Фенербахче изпусна дузпа чрез Енер Валенсия, но все пак стигна до изравнителен гол две минути преди края, когато гол вкара Атила Салай. В продължението обаче гостите стигнаха до победно попадение в 114-ата минута след центриране по земя на Константин Вивчаренко и удар на далечната греда от Караваев.

В следващия кръг Динамо ще играе с австрийския вицешампион Щурм Грац.

В другите мачове от тази вечер:

Цюрих (Швейцария) - Карабах (Азербайджан) 2:2, гостите продължават с общ резултат 5:4

Малмьо (Швеция) - Жалгирис (Литва) 0:2, гостите продължават с общ резултат 3:0

Бодьо/Глимт (Норвегия) - Линфийлд (Северна Ирландия) 8:0, домакините продължават с общ резултат 8:1

Слован Братислава (Словакия) - Ференцварош (Унгария) 1:4, унгарците продължават с общ резултат 5:3