Отборите на Царско село и Левски изиграха динамичен и напрегнат мач, който завърши без победител и в който имаше всичко. Двата столични тима взеха по точка след 2:2 в хладната събота вечер, като за домакините това е втори пореден кръг, в който те не губят, а пък “сините” сложиха край на серията си от две поредни загуби.

Ако някой от двата тима бе по-близо до победата, то това със сигурност бяха гостите, които на два пъти повеждаха в резултата, а освен това останаха с двама души по-малко, след като Старокин и Найденов бяха изгонени преди и след почивката. В заключителните секунди Лъчезар Балтанов от Царско село също получи втори жълт картон и бе изгонен.

Левски започна по-настоятелно, а Мартин Райнов на два пъти се оказваше в добри голови ситуации, но не успя да отбележи първа с глава след едва пет минути, а след това и с шут отдалеч. Атаките на “сините” минаваха предимно по левия фланг, където Матео Стаматов и Паулиньо действаха добре, но в крайна сметка Царско село бе отборът, който пръв стигна до гол.

Снимка: Bulphoto

В 20-ата минута Ивайло Найденов се размина с топката при опит да изчисти след центриране от фаул, Иван Бандаловски стреля с глава в страничната греда, а Мартин Кавдански реагира достатъчно бързо, че да направи добавка отблизо за 1:0. Само пет минути по-късно “сините” изравниха - Паулиньо изведе Стаматов отляво, а той подаде към връхлитащия във вратарското поле Найджъл Робърта, който изравни - 1:1.

Това накара Любослав Пенев ядосан да напусне скамейката на своя отбор и да се запъти към съблекалнята, а при завръщането си до терена легендарният голмайстор първа прекара известно време зад едното флагче за корнер и едва тогава зае мястото си на пейката.

По-малко от десет минути преди полувремето Левски остана и с човек по-малко, след изключително бърза ескалация на напрежението. Капитанът на домакините Кавдански получи жълт картон за препречване срещу Паулиньо, а Орлин Старокин избяга през почти половината терен, за да репликира съдията и да получи официално предупреждение. Това не се хареса на Старокин, който отново каза нещо на Николай Йорданов и бе изгонен с втори жълт картон секунди след първия.

Това обаче не попречи на гостите да направят обрат при последвалото статично положоение, при което Тома Даске отклони с глава към Станислав Иванов, а той прати топката зад Джони Пласид. Повторенията показаха, че има съмнения за засада на Даске.

Второто полувреме стартира с натиск на Царско село, на който футболистите на Левски отвръщаха с добри контраатаки, а след малко повече от час игра се стигна и до втори гол, който бе за домакините. Реян Даскалов на практика направи двойно подаване със себе си, след като негов съотборник не игра с топката, която капитанът на домакините догони след собствения си пас и я прати по земя в далечния ъгъл на Кръстев - 2:2.

Физическите сблъсъци преобладаваха за сметка на футболната игра, а четвърт час преди края Левски остана с деветима души. Юруков спря скоростна атака на “царете” отляво, а за нарушението си получи втори жълт картон.

В оставащите минути играчите на Любо Пенев така и не успяха да стигнат до нещо съществено пред противниковата врата, макар да бяха с двама повече.

В първата минута на продължението Царско село също остана с намален състав, след като Лъчезар Балтанов бе изгонен за втори жълт картон.

След това равенство “Левски” вече има 15 точки и е на девето място, изоставайки на две от днешния си съперник, който е осми в класирането.