В странен състав при отсъстващи куп звезди, ПСЖ стартира защитата на титлата си във Франция с поражение.

Вицешампионите на Европа паднаха с 0:1 при гостуването на новака Ланс, който успя да се пребори за присъствие на около 5000 свои фенове на култовия стадион "Болеар".

Една от най-страстните агитки в страната изригна при гола на Игнатиус Ганаго в 57-ата минута, наказал грешка на вратаря Марчин Булка.

В състава на гостите липсаха Кейлор Навас, Тиаго Силва (напуснал), Маркиньос, Анхел ди Мария, Неймар, Паредес, Килиан Мбапе...

Всички асове получиха по-дълга почивка, след като едва преди 19 дни играха финал в Шампионската лига, загубен с 0:1 от Байерн. Мбапе се оказа и под карантина, след като се зарази с коронавирус.

ПСЖ ще трябва да се събере и да намери сили за ответен удар във втория кръг в неделя, когато приема големия съперник Марсилия. Нито една от отсъстващите звезди няма да е на линия и за този мач.