Славия постигна победа в първия мач след назначението на Златомир Загорич за треньор на клуба. Срещата обаче не може да бъде категоризирана като повторен дебют, тъй като Заги не бе на пейката заради наказание, но и в негово отсъствие "белите" спечелиха - 2:0.

Сърбинът с български паспорт изтърпява наказание от предходния си период в клуба, а освен днешната победа няма да може да дава наставления от тъча и срещу Лудогорец.

Виктор Генев и Тони Тасев бяха голмайсторите, донесли трите точки на столичани. Опитният защитник си направи хубав подарък за рождения ден, който празнува днес, реализирайки с глава в 15-ата минута за 1:0.

Тасев пък бе точен от дузпа в 81-ата минута, когато не остави шанс на Янко Георгиев със силно изпълнение в средата. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Владимир Николов.

Така само в рамките на един мач "белите" реализираха толков голове, колкото бяха вкарали в предишните пет под ръководството на бившия треньор Иван Колев.

Крумовград пък прекъсна серията си от три сухи мрежи и продължава да е отборът с най-малко попадения като гост - едва 2 при вече седем визити.

Славия вече е с актив от 11 точки и се изкачи до четиринадесетата позиция, докато Крумовград остава девети с 18.