Байерн (Мюнхен) направи втора грешна стъпка в рамките на три дни, след като загуби гoстуването си на Херта в Берлин с 0:2 в мач от 6-ия кръг на Бундеслигата.

Това бе първо поражение за баварците през сезона и под ръководството на Нико Ковач. Двубоят бе четвърти пореден, в който Байерн не успява да победи Херта, след три ремита от 2017-а насам.

Двубоят започна с доста агресивна игра от страна на домакините, но въпреки това столичани не стигаха до опасности и Байерн не изглеждаше застрашен.

Това се промени в 23-та минута, когато Боатенг направи излишно нарушение срещу Соломон Калу и съдията отсъди дузпа.

Зад топката застана капитанът Ведад Ибишевич и откри.

Байерн се активизира след инкасирания гол, но домакините стигаха до добри шансове благодарение на контраатаките си.

Именно след бързо нападение в края на първата част Лазаро центрира прострелно и Ондрей Дуда удвои.

През втората част баварците опитваха по всякакъв начин да се върнат в мача и натиснаха своя противник, но това не водеше до опасности пред вратата на Херта и резултатът се запази.

По този начин столичани се изравниха с Байерн на върха, а утре и двата тима могат да бъдат изместени от Борусия (Дортмунд) и Вердер (Бремен).