Черно море и Пирин (Благоевград) направиха равенство 1:1 в продължилия 100 минути мач на стадион "Тича" във Варна.

Този резултат продължи страхотното представяне на "орлетата" в шампионата, които вече пети пореден мач нямат поражение, а преди този подем бяха на дъното в класирането.

Серията започна още в края на миналта година с ремито срещу ЦСКА и звучния успех с 5:3 срещу Лудогорец. Добрите игри се пренесоха и през новата календарна година с два домакински успеха, а сега и реми на негостоприемния "Тича", в най-далечното като дистанция гостуване за благоевградчани.

А точката днес също така бе спечелена въпреки многото наказани и контузени в състава на Пирин, който дори и с помощта на юноши не успя да събере група от 18 футболисти.

Именно заради това Черно море бе фаворит преди срещата, но въпреки по-добрата си игра, "моряците" не успяха да вземат трите точки у дома.

Пирин се възползва и успя да излезе напред в резултата с първия от двата си точни удара за целия мач.

Тогава Станислав Костов пусна отличен извеждащ пас към Иван Тасев, а младият талант на "орлетата" ознаменува първия си мач като титуляр в елита на България с гол.

Все пак Черно море стигна до заслужен изравнителен гол, който падна в 69-ата минута, но бе зачетен едва в 75-ата.

Вкара го украинецът Евгений Седюк, който въпреки случващото се в родината му и мобилизираните негови баща и брат, продължава да играе на супер ниво и вкара трети гол в рамките на седмица.

Снимка: Bulphoto

Той получи пас от Сула и с глава вкара в опразнената врата.

Но веднага след гола страничният рефер вдигна своя флаг и започна дългото шестминутно преглеждане на ситауцията, което разгневи играчи, треньори и фенове по триубните.

Спорът първо бе дали Сердюк е зад отбраната на Пирин, а втората въпросителна бе дали украинецът изобщо е зад линията на топката при паса от Сула.

За зрителите така и не стана ясно защо голът е зачетен, защото камерата на "Тича" бе така разположена, че не става ясно дали Сердюк е в редовна позиция. Най-вероятно решението идва от това, че нападателят е зад линията на топката при паса, макар и да е в нередовна позиция спрямо отбраната.

Факт е обаче, че голът бе зачетен и продължилият 100 минути мач завърши при резултат 1:1.

Така макар и временно, преди изиграването на пловдивското дерби Черно море се изкачи на третата позиция с 36 точки. Пирин пък е десети с актив от 23 пункта, четири над зоната на изпадащите.