Байерн (Мюнхен) изигра поредния си силен мач и с лекота надделя над намиращия се с в подем Байерн (Леверкузен) с 4:2.

На "Бай Арена" и двата тима играха атакуващо, но това се оказа грешно решение за домакините, които допуснаха твърде много опасни ситуации пред вратата си и така допуснаха втора загуба след подновяването на шампионата. Байерн на свой ред постигна пета поредна победа, събра 70 точки и води с 9 на върха в класирането пред втория Дортмунд, който е с мач по-малко. "Аспирините" са пети с 56 точки.

Изненадващо Леверкузен поведе с първия си удар още в деветата минута. Грешка на Бенжамен Павар даде възможност на Аларио, който реализира сам срещу Мануел Нойер. Страничният съдия вдигна засада, но ВАР призна гола.

В 24-та минута Робърт Левандовски имаше шанс да изравни след хубава комбинация, но ударът му се превърна в пас за Кингсли Коман, който бе в засада. Двамата бяха сами срещу вратаря Храдецки, но не успяха да реализират.

Само след три минути обаче Коман бе точен за 1:1. Леон Горецка открадна топка от Диаби в центъра и прати извеждащ пас за французина. Последният набра скорост и вкара без проблем сам срещу вратаря.

В 42-ата минута обратът стана пълен. Мюлер подаде на Горецка, който със страхотен удар с левия крак по тревата прати топката в десния ъгъл на Храдецки за 2:1. Това бе поредната впечатляваща атака на скорост от Байерн.

Секунди след това Серж Гнабри можеше да реши всичко. Той бе изведен сам срещу вратаря и имаше цялото време на света да реализира, но стражът протегна крак и спаси удара му.

Още в следващата атака Гнабри се поправи и вкара за 3:1 в далеч по-трудна ситуация. Той отново бе изведен, но този път прехвърли вратаря, който тръгна да пресича подаването.

За втората част Петър Бош направи тройна смяна в своя отбор, който взе инициативата, но трудно стигаше до опасности пред Мануел Нойер.

Байерн продължи да играе с настроение и Левандовски вкара 30-ия си гол през сезона в 66-ата минута. Мюлер центрира и Левандовски вкара с глава от непосредствена близост до вратата за 4:1.

В самия край на мача дойде позитивен момент за Леверкузен. 17-годишният Флориан Вирц реализира с технично изпълнение в едва четвъртия си мач в Бундеслигата - 2:4.