Шоуто между Манчестър Юнайтед и Челси в първия кръг на Висшата лига завърши с категоричен успех на домакините.

На "Олд Трафорд" хората на Оле Гунар Солскяр победиха с 4:0 и вгорчиха дебюта на Франк Лампард, който за първи път изведе Челси като мениджър в официален мач.

"Червените дяволи" се възползваха от почти всичките си опасни ситуации и безмилостно наказаха историческия си съперник. Челси може да съжалява, тъй като удари две греди през първата част и показа хубави неща, въпреки видимо отслабения си състав, в който вече не е Еден Азар.

За Юнайтед дебютираха Аарън Уан-Бисака и Хари Магуайър, които изиграха много силен мач и чистата мрежа не се дължеше само на рамките на вратата на Давид Де Хея и самият вратар. След полувремето влезе и крилото Даниел Джеймс. За Челси като титуляр започна младокът Мейсън Маунт в халфовата линия, който игра много добре, както и нападателят Тами Ейбрахам. През втората част дебютира и Кристиан Пулишич.

В герой за домакините се превърна Маркъс Рашфорд, който вкара две от попаденията, а веднъж се разписа Антони Марсиал. На тези двамата ще се разчита да господстват в нападение за тима през този сезон след продажбата на Ромелу Лукаку. Едно попадение добави и дебютантът Даниел Джеймс.

Манчестър Юнайтед бе разколебан в първите минути и често допускаше удари към вратата си. В четвъртата минута дойде една от добрите възможности за Челси, когато Тами Ейбрахам нацели страничната греда със силен шут.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

"Червените дяволи" обаче удариха още при първата си възможност. Маркъс Рашфорд получи в наказателното поле и бе фаулиран от Курт Зума, който прецени ситуацията много лошо. Потърпевшият нападател застана зад бялата точка и вкара за 1:0.

Попадението донесе видим импулс в състава на Солскяр, който увеличи темпото и започна да праща топката напред директно с 2-3 паса. Челси постепенно бе ограничен и започна да греши в подаванията си. В 39-та минута обаче имаше добър шанс. Рос Баркли финтира Линдельоф и стреля, но последва спасяване на Де Хея.

В следващата атака Емерсон получи на далечната греда и също разтресе гредата. "Сините" просто нямаха късмет.

Юнайтед започна втората част уверено и владееше повече събитията на терена, но отново първата добра възможност бе пред неговата врата. В 56-та минута отново Емерсон стреля опасно, но Де Хея бе стабилен.

След час игра Челси вече се затрудняваше да праща топката в наказателното поле на противника и при една контраатака "червените дяволи вкараха втория си гол в 65-та минута. Андреас Перейра центрира към Марсиал и новата деветка на домакините реализира.

Още в следващата атака Юнайтед шокира съперника си отново. Маркъс Рашфорд овладя топката по изключителен начин след далечен пас на Погба и преодоля Кепа за 3:0.

В 82-та минута Даниел Джеймс вкара мечтания си гол след страхотна работа на Погба, който пробяга половината терен в контраатака - 4:0.

В края на мача Педро и Емерсон имаха шанс да върнат едно попадение, но не намериха целта.

Челси ще може да се реваншира на феновете си в мача за Суперкупата на Европа срещу Ливърпул, който е в сряда. Юнайтед след седмица гостува на Уулвърхямптън.