Станаха ясни последните три участници в груповата фаза на Шампионска лига през този сезон.

Нидерландският гранд ПСВ Айндховен се завръща в същинската фаза на надпреварата за първи път от 2019 година, след като разгроми шотландския Рейнджърс на реванша.

ПСВ победи с разгромното 5:1 и отстрани съперника си с общ резултат 8:4, като и днешният мач бе рецитал на атакуващия футбол.

Интригата се запази до почивката, като ПСВ водеше само с 1:0 след гол на Исмаел Сайбари в 35-ата минута. Отново испанецът от марокански произход вкара за 2:0 в 53-ата минута. 11 по-късно Джеймс Таверниър върна надеждите на гостите, но след това започна шоу в червено, което отговаряше на нивото на екзалтираната публика.

Централният нападател Люк де Йонг вкара с глава за 3:1 в 66-ата минута, после Джоуи Веерман бе точен за 4:1 в 78-ата, а крайното 5:1 дойде след комичен автогол на Конър Голдсън, който върна топката към вратаря и я прати в мрежата.

През миналия сезон Рейнджърс отстрани именно ПСВ в плейофа, а след това регистрира шест загуби в групите на Шампионска лига. Този път ще се пробва в тези на Лига Европа - турнир, в който игра финал през лятото на 2022-а.

В групите на Шампионска лига ще има и дебютант - белгийският шампион Антверпен.

След като тимът спечели инфарктно титлата в Белгия, успя да се класира за първи път в най-голямата надпревара в този й формат.

Антверпен победи АЕК Атина като гост с 2:1 и затвърди триумфа си с 1:0 от първия мач. Жирано Керк откри резултата за гостите в 73-ата минута преди Серхио Араухо да върне надеждите на гърците в последната минута на редовното време. В продължението обаче Мичел-Анже Баликшива реши всичко в полза на белгийците.

АЕК, подобно на ПСВ преследваше първо класиране в групите от 2019 година.

За тях се класира датският шампион Копенхаген след домакинско равенство 1:1 срещу чешкия Раков и общ резултат 2:1.

Денис Вавро откри за датчаните в 36-ата минута, а малко преди края Лукаш Зволински бе точен за чехите, но те не успяха да осъществят нужния обрат и да се класират за първи път сред най-големите.

През миналия сезон Копенхаген също игра в груповата фаза, като постигна по едно домакинско равенство срещу Манчестър Сити, Севиля и Борусия Дортмунд.