Английският шампион Манчестър Сити записа разгромна победа с 9:0 над третодивизионния Бъртън Албиън в първи полуфинален мач от турнира за Купата на Лигата.

По този начин "гражданите" тотално обезсмислиха реванша и вече мислят за финала на "Уембли", където ще срещнат някой измежду Тотнъм и Челси.

Манчестър Сити също така продължи страхотното представяне от началото на календарната година.

Само в рамките на 6 дни, момчетата на Пеп Гуардиола победиха лидера Ливърпул с 2:1 и вкараха 16 гола в два мача. 9 тази вечер и 7 през уикенда срещу Родъръм за Купата на Англия.

Равенството на "Етихад" се запази за по-малко от 5 минути, когато Кевин Де Бройне откри.

До края на полувремето два гола на Жезус и един на Зинченко направиха резултата 4:0.

Манчестър Сити не пощади съперника си през втората част и продължи да атакува.

Нови два гола на Жезус и по един на Фил Фоудън, Кайл Уокър и Рияд Марез оформиха унизителния резултат.