Локомотив (София) е вторият четвъртфиналист в турнира за Купата на България.

Столичните "железничари" не срещнаха трудности и победиха с 3:0 втородивизионния Витоша (Бистрица).

Общо взето някаква интрига имаше само до първия гол на Локомотив, който дойде едва в последната минута на първото полувреме заради многото пропуски на "железничарите".

В 45-ата минута обаче Димо Бакалов по отличен начин свали топката с глава към Ивайло Найденов, който от границата на наказателното поле се разписа.

Локомотив удвои в началото на второто полувреме, когато точен Алан Диас, с което интригата в мача тотално приключи.

Дори и изгонването на Ивайло Найденов в 70-ата минута не я върна. Витоша не успя да създаде опасност дори с човек повече на терена, а в края на мача Красимир Станоев оформи крайното 3:0 с красив далечен шут.

Така Локомотив се присъедини към тима на Арда, като до момента това са двата отбора със сигурно място в четвъртфиналите за Купата.