Ситуацията в групата на България в световните квалификации по футбол започна да придобива развръзка три кръга преди края.

В ключов мач за битката за второто място в Група "C" Швейцария победи Северна Ирландия с 2:0 и може да се чувства почти сигурен участник поне на бараж.

Победата на швейцарците им донесе актив от 11 точки, на три зад лидера Италия и на шест пред днешния им съперник. Северноирландците остават трети с пет точки, колкото има и България, но нашите изиграха с един мач повече.

В следващия кръг, който е на 12 октомври България и приема Северна Ирландия, а Швейцария гостува на аутсайдера Литва.

Днес "кръстоносците" стигнаха до успеха след безумен червен картон на Джамал Люис през първото полувреме, който получи втори жълт заради бавене на играта при тъч, когато резултатът още бе 0:0.

Швейцария доминираше след това и нямаше как да не се възползва от численото си предимство. Така в продължението на първата част Стивън Зубер откри резултата след асистенция на Бреел Емболо.

Самият Емболо направи много пропуски през втората част, но в 91-ата минута при контраатака даде втора асистенция, този път за Феликс Фаснахт.

В другите мачове от вечерта:

Група "А":

Люксембург - Сърбия 0:1

Азербайджан - Република Ирландия 0:3

Класиране: Сърбия 14 точки, Португалия 13, Люксембург 6, Р. Ирландия 5, Азербайджан 1

Шотландия - Израел 3:2

Класиране: Дания 21 точки, Шотландия 14, Израел 10, Австрия 10, Фарьорски о-ви 4, Молдова 1

Група "I":

Андора - Англия 0:5

Унгария - Албания 0:1

Полша - Сан Марино 5:0

Класиране: Англия 19 точки, Албания 15, Полша 14, Унгария 10, Андора 3, Сан Марино 0