БФС допусна за разглеждане „червената“ жалба и привика Кабаков за показания
Решение за наказанието ще има на 10 май
Апелативната комисия към Българския футболен съюз ще разгледа жалбата на ЦСКА за намаляване на наложеното наказание от два мача без публика и глоба в размер на 15 300 лева.
Това ще се случи на 10 май (сряда), а на заседанието трябва да бъде представен видеозапис от обжалваните в срещата моменти, както и да бъдат поканени главният съдия Георги Кабаков и един от неговите помощници.
Днес от БФС обявиха, че жалбата е допустима и се свиква заседание, което да разгледа казуса.
Ето пълното решение на футболната централа:
Апелативната комисия, разгледа постъпилата жалба от ПФК ЦСКА АД, с която се иска преразглеждане на наложените наказания срещу решение на ДК при БФС от 02.05.2023 година, в частта с което е наложено наказание, по реда на чл.37, ал.1, т.4, б, (Б), предложение 1, във връзка с чл.6 ал.7 от ДП на БФС 2022/2023 и в цялост на наложената имуществена санкция спрямо ПФК ЦСКА.
Апелативната комисия, след като се запозна с жалбата и решението на ДК при БФС
Реши:
Счита жалбата за допустима и насрочва заседание на Апелативната комисия за 10.05.2023г., за вземане на решение по същество, като изисква представяне на допълнителни доказателства, както следва:
- Видеозапис от обжалваните в срещата моменти.
- Да се поканят за изслушване:
Законен представител или надлежно упълномощено лице от ПФК ЦСКА
Председателя на ДК или упълномощен от него друг член от ДК
Георги Николов Кабаков - гл. съдия и Диян Христов Вълков - ас. съдия на футболната срещата от 28 кръг на ППЛ между отборите на ПФК ЦСКА и ПФК Лудогорец 1945.