Билети от 50 лв. за финала Лудогорец - ЦСКА, трибуна и половина може да останат празни
Огромна буферна зона в сектор "А", засега няма да се пускат местата в сектор "Б"
Билетите за финала в Sesame Купа на България ще са в продажба от 7 май, съобщи Българската професионална футболна лига. Големият мач е на 22 май от 19:00 часа на Националния стадион "Васил Левски", а в него ще се срещнат Лудогорец и ЦСКА. Шампионите от Разград са символичен домакин.
Пропуските ще се разпространяват онлайн в системата на Eventim.bg, както и на каси, организирани от двата клуба-финалисти.
Разпределението на местата по сектори е такова (можете да го видите и на графиката горе):
Феновете на символичния домакин Лудогорец ще имат места за блокове 8 и 15 на сектор "А", както и за съседния на тях блок 16 на сектор "Б".
Цените са по 50 лв. за централната трибуна и 20 лв. за тази зад вратата.
За феновете на ЦСКА са предвидени блокове 9, 10 и 11 на сектор "А", както и целите сектор "В" и сектор "Г".
Цените са същите за централния сектор (50 лв.) и този зад вратата (20), както и 30 лв. за сектор "В".
Така по предварителен план почти половината сектор "А" и почти целия сектор "Б" ще останат празни като буферни зони между двете публики.
Все пак в информацията се уточнява, че "БПФЛ си запазва правото, при засилен интерес, да отвори допълнителни блокове в сектор "Б"."