"Дунав" направи нова крачка към оставането си в Първа лига, след като "драконите" на Веселин Великов се наложиха с 3:1 над "Витоша".

Така с общ резултат 4:1 русенци ще се срещнат с победителя от двойката "Пирин" - "Етър". Последният шанс на "тигрите" за оставане пък ще бъде бараж със загубилия от същата двойка.

Още през първото полувреме домакините от Русе решиха нещата в своя полза, след като дръпнаха с 3:0 до почивката. Над всички днес бе Бирсент Карагерен, който вкара две от попаденията за "драконите".

Първият гол падна в 22-ата минута, след като бившият футболист на Локомотив (Пловдив) получи топката на добра позиция пред вратарското поле и вкара за 1:0!

Малко след това отново Карагерен покачи на 2:0 с много красив прехвърлящ удар, възползвайки се от отличен пас зад защитата на столичани - 2:0!

До края на полувремето Васил Шопов също записа името си сред голмайстора и сложи край на интригата за 3:0 - резултат, при който двата отбора се оттеглиха на почивка.

Вторите 45 минути протекоха под знака на превъзходството на гостите, които в средата на полувремето останаха с човек по-малко, след като заслужено изгонен бе Румен Гьонов.

Все пак "тигрите" на Костадин Ангелов стигнаха до почетно попадение, дело на Стефан Христов, който се разписа от дузпа 5 минути преди края на мача