Локомотив и Ботев завършиха наравно 1:1 в дербито на Пловдив от осмия кръг на Първа лига.

Мачът бе първи за двата тима след финала за Купата през май, а страстите и емоциите в града под тапетата бяха на ниво, както подобава на едно дерби.

"Лаута" бе почти пълен, за феновете видяха два гола, греди, както и доста битка на терена.

Първата част бе по-скучна, но през втората двата тима правеха атака след атака, като победата можеше да отиде и в двете посоки.

В крайна сметка резултатът бе равен, може би заслужено.

Макар Локомотив да бе сочен от всички за фаворит, мачът започна чудесно за Ботев, който бе без голямата си звезда Тодор Неделев.

Още в 8-ата минута на мача "канарчетата" ликуваха.

Чудесна атака, в която Перван по отличен начин изведе Лазар Марин, а той с мощен удар от малък ъгъл откри.

В сектора за гости настана истинска лудост. Доста фенове дори изскочиха на пистата, радвайки се с играчите.

Снимка: БТА

Последваха минути, в които на "Лаута" не се случваше нищо интересно, но това бе по вкуса на Ботев.

Постепенно Локомотив се отърси от шока и започна да атакува доста по-често, а най-интересните ситуации дойдоха в края на полувремето.

"Железничарите" имаха две сериозни претенции за дузпа. Едната за препъване на Митко Илиев, другата за игра с ръка на Балтанов, но и двете бяха подминати от съдията.

Чисти положения пред вратата на гостите нямаше, но Цветанов, Ожболт и Илиев пробваха няколко шута от дистанция.

Втората част бе доста по-динамична, затова спомогна и изравнителният гол, до който Локомотив стигна в 53-ата минута.

Парвиз Умарбаев центрира, а Стивън Езе бе най-съобразителен в наказателното поле и протегна крак, за да прати топката във вратата - 1:1.

Локо използва импулса, хвърли се да търси победата, но Ботев се бранеше отлично.

Ален Ожболт пропиля отличен шанс, а със всяка следваща минута и Ботев все по-смело поглеждаше към противниковата врата.

"Канарчетата" дори уцелиха и гредата, след удар с глава на Димитър Пиргов почти от границата на наказателното поле.

На отсрещната врата пък Янко Ангелов трябваше да прави няколко решителни спасявания, с които запази резултата 1:1.

В последната минута гредата спаси Ботев след удар на Малембана, а по този начин мачът завърши наравно.