Берoe и Ботев (Пловдив) взеха по точка след 1:1 в първата среща от съботната програма на родното футболно първенство.

В Стара Загора седемнадесет от общо двадесет и двамата титуляри на двамата треньори Петър Хубчев и Азрудин Валентич бяха чужденци, като и двата гола в Битката за Тракия бяха дело на чуждестранни футболисти.

Бразилският защитник Джонатан, който прекара три години в състава на Ботев, откри резултата две минути преди почивката, реализирайки във вратата на бившия си тим. Кариоката се разписа след центриране от десния фланг, което стигна до Абубакар Тонгара, а той от своя страна намери Джонатан, който вкара на празна врата - 1:0 за заралии.

Едно от зимните попълнения на гостите, Мохамед Брахими, подаде атрактивно с пета към Реда Рабей в наказателното поле, а той с диагонален шут отбеляза в мрежата на Генадий Ганев. Голът падна шест минути преди края, а атаката започна от резервата Филип Филипов.

Пловдивчани остават трети в класирането с 36 точки, докато Берое е седми с 29.