След серия от неубедителни мачове и слаби резултати, Реал Мадрид успя да зарадва своите фенове.

Кралския клуб се развихри и разби турския шампион Галатасарай с 6:0 в мач от група "А" на Шампионска лига.

Победата бе първа за Реал на "Сантяго Бернабеу" в този турнир от над година. За последно "белите" фенове видяха успех у дома на 23 октомври 2018-а, когато бе победен чешкият Виктория (Пилзен) с 2:1.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Спечелените три точки пък са огромна крачка към осминафиналите. Там място вече намери ПСЖ със своите 12 точки, докато Реал има 7, с 5 пред третия Брюж и 6 пред днешния им турски съперник.

Невероятно впечатление направи младият Родриго, който наниза хеттрик, добави и асистенция за убедителния успех.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Мнозина очакваха Галатасарай да окаже далеч по-сериозна съпротива, но едва след 15 минути игра преднината на Реал вече бе от три гола.

Още в четвъртата минута 18-годишният бразилец Родриго вкара първия си гол в турнира. Центриране на Марсело достигна до него, а той отлично чукна топката на удобния си ляв крак и я прати във вратата.

Само три минути по-късно нова бразилска комбинация между Марсело и Родриго завърши с нов гол на младока.

Интригата в мача тотално изчезна в 14-ата минута, когато капитанът Серхио Рамос реализира дузпа. Тя бе отсъдена след намесата на ВАР, заради настъпване на Нзонзи спрямо Тони Кроос.

Гардът на турците съвсем падна след третия гол, а мачът продължи да се играе на една врата.

Играчите в бяло се забавляваха, а в продължението на първата част падна и четвърти гол. Родриго затвърди чудесното си представяне с асистенция към Бензема, който безпроблено отбеляза за 4:0.

Картината през втората част на "Бернабеу" не бе по-различно. С единствената разлика, че попаденията бяха две. Първото вкара Карим Бензема в 81-ата минута, а в самия край младият Родриго оформи своя хеттрик.

Изразителният успех определено ще вдъхне допълнително самочувствие на колебливия през сезона Реал.

В другия мач от групата ПСЖ постигна доста пестелива победа с 1:0 над Брюж.

Тя обаче бе достатъчна, за да прати парижани на осминафиналите, а още точка в Мадрид след две седмици, ще осигури и първото място в групата за френския шампион.

Едиснтвеният гол в мача вкара Мауро Икарди в 22-ата минута, като ПСЖ определено не даде всичко от себе си в този мач, а действаше доста лежерно на моменти.