Още в първия си мач след подновяването на италианския футбол, Лацио допусна грешна стъпка в преследването на шампиона Ювентус.

"Римските орли" бяха само на точка от "бианконерите" преди паузата и се надяваха да прекъснат хегемонията им, но вече изостават с 4 пункта.

Лацио загуби гостуването си на Аталанта в Бергамо с 2:3, като само след 11 минути водеше с два гола аванс.

Нелеп автогол на Мартен де Роон и страхотен шут на Сергей Милинкович-Савич дадоха аванс на "орлите".

В минутите след гола играчите на Лацио изпуснаха още няколко чисти положения, като изглеждаше, че се очертава лесна победа за тима от столицата.

Явно подобна мисъл е минала през главите и на играчите, което обаче се оказа фатално.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Аталанта успя да стигне до пълен обрат в срещата, а след тоталната си доминация в първите 25 минути, Лацио така и не стигна до опасност след това.

Робин Госенс върна един гол през първата част, а поредица от нелепи отигравания в отбраната на Лацио, позволи на Аталанта да изравни в 66-ата минута.

Бергамаските натискаха и голът сякаш изглеждаше сигурен. Той падна благодарение на уникалния удар на Руслан Малиновский, влетял точно под гредата на Томас Стракоша.

Обърканият тим на Лацио се срина тотално 10 минути преди края, когато след изпълнение на корнер, бившият бранител на Лудогорец - Хосе Луис Паломино, донесе пълния обрат за Аталанта.

Победата е огромна крачка за Аталанта в борбата за топ 4, след като по същото време другият римски тим - Рома, победи Сампдория с 2:1, но остава на 6 точки зад бергамаските.

В ранния мач от деня Интер се издъни в края и завърши 3:3 със Сасуоло, като третото място на "нерадзурите" изглежда сигурно в края на сезона.