Диого Жота, който през миналия септември премина от Уулвърхемптън в Ливърпул, днес отново бе действащо лице на “Молиню”, но вече с екипа на гостуващия отбор. Португалецът, който игра три сезона за “вълците” преди да бъде закупан от шампионите, отбеляза единствения гол при победата с 1:0, а “червените” спечелиха в Премиър лийг след двете поредни загуби от лондонските Челси и Фулъм.

Жота се разписа във втората минута на продължението на първото полувреме, след като Салах и Мане стартираха скоростна атака, за да го намерят на добра позиция в наказателното поле и той по диагонал да открие с удар в близкия ъгъл - 1:0. Не голът му обаче бе най-коментираното събитие на терена тази вечер, а тревожния сблъсък между защитник и вратар на Уулвс, завършил с изнасяне на носилка за стража на домакините Руи Патрисио.

Диого става едва вторият играч, който може да се похвали с това, че е вкарвал както за, така и срещу Уулвърхемптън в Премиър лийг. Другият е Стивън Хънт.

С днешния успех Ливърпул продължи успешната си серия в първенството срещу този съперник, като това бе осми пореден мач, в който мърсисайдци не губят на “Молиню”, За последно това се е случвало през август 1981 година.

Джеймс Милнър, който се появи като резерва в 67-ата минута, вече дели върха за най-много появи като смяна в ерата на Висшата лига, изравнявайки Питър Крауч. И двамата са влизали в игра като резерви по 158 пъти.

Три минути преди края мениджърът на домакините Нуно Еспирито Санто получи болезено дежавю, след като Руи Патрисио се озова на земята след удар в главата. Вратарят бе ударен от собствения си съотборник Конър Коуди, а случката навя спомени за контузията на Раул Хименес, на когото му се наложи да претърпи операция на черепа след сблъсък с Давид Луиш от Арсенал по-рано през сезона.

В крайна сметка седемминутното продължение всъщност бе близо двойно, защото Патрисио трябваше да бъде изнесен на носилка и заменен от резервния вратар Джон Ръди, записал първите си минути през сезона.

С днешната победа Ливърпул се изкачи до шестото място в класирането с 46 точки, докато Уулвс остават тринадесети с 35.