Оливие Жиру реши Дерби дела Мадонина в полза на Милан, осигурявайки победата на “росонерите” над Интер с 2:1. Шампионите доминираха през голяма част от мача, повеждайки в резултата, но два бързи гола на френската деветка през второто полувреме завързаха интригата в битката за върха в Серия “А” още повече.

“Нерадзурите” логично влязоха в мача като фаворит с оглед на това, че са лидер в класирането, като преди днешния мач имаха четири точки аванс пред градския си съперник.

Подробен репортаж от срещата може да изгледате на maxsport.live.

Дензел Дъмфрис вкара с глава в 10-ата минута, но попадението за Интер бе отменено заради засада при центрирането на Иван Перишич. Малко след това вратарят на гостите Майк Майнян спаси сигурен гол с блестяща реакция при изстрел на Марсело Брозович. Грешка в защитата изведе Дъмфрис сам срещу Майнян моменти по-късно, но вратарят отново бе перфектен.

В крайна сметка Перишич даде преднина на своите седем минути преди почивката, след като до този миг Майнян неколкократно демонстрира класата си. Хърватинът бе оставен свободен след центриране от корнер на бившия играч на Милан Хакан Чалханоолу и не сбърка с изстрел с левия крак за 1:0, за да затвори полувремето по възможно най-логичния начин предвид превъзходството на отбора си.

“Росонерите” се активизираха след подновяването на играта и взеха инициативата, но определено изпитваха проблеми в предни позиции, като чистите шансове липсваха.

Четвърт час преди края Оливие Жиру изравни, отбелязвайки след остро центриране на Браим Диас. Три минути по-късно обратът бе пълен, когато деветката на гостите бе с гръб към вратата, изигра майсторски ситуацията със защитник зад себе си и с перфектен удар порази Самир Ханданович за 2:1.

В продължението на срещата Тео Ернандес бе изгонен за безумно влизане срещу Дъмфрис.