Българският национал и доскорошен капитан на ЦСКА Николай Бодуров записа официален дебют за иранския клуб Естеглал.

Защитникът игра цял мач и освен всичко дебютира в азиатската Шампионска лига за своя тим при равенството 1:1 като гост на Ал Шорта от Ирак.

Двубоят в Багдад не бе от най-привлекателните от към голови положения. В 24-ата минута Хусам от домакините си отбеляза автогол. Три минути след подновяването на играта Фаез изравни от дузпа.

Любопитно бе, че Бодуров игра с №20 на гърба и бе с изписано име Николай на фланелката си, а не фамилията, както досега винаги в кариерата си. В края на мача за домакините пък се появи бившият играч на Берое и Левски Жуниор Мапуку.

Срещата бе първа и за двата тима в груповата фаза на надпреварата. Другите съперници в групата са Ал Вахда (ОАЕ) и Ал Ахли (Саудитска Арабия), които играят по-късно днес.