Далечният норвежки север се оказа невъзможна за превземане територия и от родния гранд ЦСКА.

"Червените" загубиха с 0:2 от местния Бодьо/Глимт в мач от групите на турнира Лига на конференциите.

Така в това най-северно гостуване в своята история, ЦСКА за първи път допусна гол и загуби от норвежки съперник, а и също така остана само с една спечелена точка от петте си мача в групата.

Разбира се, условията в намиращия се отвърд Полярния кръг град Бодьо бяха много тежки за българския тим, като изкуственият терен и минусовите температури поставиха момчетата на Стойчо Младенов в доста нетипична за тях среда.

А Бодьо/Глимт, който е отборът в най-добра форма в цяла Европа, успя отново да се възползва от неприветливия си климат, както го направи при разгромното 6:1 срещу Рома, както и срещу Зоря в този турнир.

Разбира се, визитата на едно от най-северните места в света, където изобщо можеш да играеш професионален футбол не бива да напълно да служи за оправдание на ЦСКА, защото за 90 минути родният тим така и не създаде опасно голово положение. Видео от мача може да видите на Maxsport.live

Опасностите не бяха много и пред българската врата, а мачът в Бодьо нямаше нищо общо със страхотния сблъсък с редица положения, който двата тима си спретнаха в София преди два месеца.

Домакините обаче започнаха много по-силно мача, като в първите 30 минути тотално надиграха ЦСКА и натиснаха българските си гости в собствената им половина.

Още в третата миута Густаво Бусато трябваше да се намесва, а след това норвежците пропуснаха да завършат още няколко опасни атаки.

Така може би логично се стигна до 25-ата минута, в която Бодьо/Глимт поведе. Амал Пелегрино центрира, а Сондре Брунстад Фет отлично се включи между двамата централни бранители на ЦСКА и отклони топката във вратата.

След гола играта се изравни, а през втората част дори ЦСКА бе доста по-активният тим на терена, макар така и да не застраши сериозно норвежката врата.

Снимка: Bulphoto

Бодьо/Глимт успя да реши всичко в своя полза пет минути преди края, когато Ола Солбакен показа страхотна скорост по десния фланг и отправи центриране, което централният нападател Ерик Ботейм превърна в гол за крайното 2:0.

Така Бодьо остава на първата позиция в групата с 11 точки, докато Рома победи Зоря Луганск с 4:0 в другия мач от групата и е на втора позиция с 10 пункта.

Без шанс да продължат напред за Зоря на третото място с 6 точки и ЦСКА на последната позиця само с една точка.