Бодьо победи Жалгирис (Вилнюс) с 5:0 в първи мач от третия квалификационен кръг на Шампионска лига и гледа уверено към следващата фаза на турнира.

Норвежците поведоха в 33-ата минута, когато точен от дузпа бе Уго Фетелсен. Три минути по-късно Амал Пелегрино покачи на 2:0. Ларс Салвесен и Мариус Хоибратен се разписаха съответно в 58-ата и 61-ата минути, а в добавеното време на срещата Рунар Еспежор оформи крайното 5:0.

От този изход зависи изцяло и съперникът на Лудогорец в следващата фаза. Ако българският тим успее да елиминира Динамо (Загреб) след загубата с 1:2 в Разград, ще се изправи именно срещи Бодьо в плейофите за влизане в Шампионската лига.

Ако обаче Лудогорец отпадне, ще играе с Жалгирис в плейофите за влизане в Лига Европа.

Израелският Макаби Хайфа, който разпиля Олимпиакос с 4:0 в Гърция, пък победи шампиона на Кипър Аполон Лимасол със същия резултат в първи мач от третия квалификационен кръг на Шампионска лига.

Българският национал Илиан Илиев-младши не бе в състава на гостите, тъй като е контузен, но на практика с този резултат тимът му се прости с надеждите за класиране в Шампионската лига.