Бока Хуниорс, любимият отбор на покойната легенда Диего Армандо Марадона, спечели първото издание на Купата на лигата в Аржентина, която вече носи името на легендарната десетка. Тимът от Буенос Айрес вдигна трофея след победа с 5:3 след изпълнение на дузпи срещу Банфилд.

Марадона почина в края на ноември миналата година.

Бока пропусна да стигне до триумф още в редовното време, след като поведе с гол на Едуин Кардона в 64-ата минута, но след това Емануел Мас бе изгонен за два жълти картона в рамките на четвърт час, а в последната минута на двубоя Лусиано Лоло изравни за 1:1 и така се стигна до дузпи.

Шампионите вкараха и петте си изстрела от 11 метра, а Хорхе Родригес пропусна решаващата дузпа за Банфилд.

“Този трофей е за Диего. Той със сигурност ще бъде заедно с нас по време на празненствата”, заяви нападателят на Бока Рамон Абила след победата, която идва като малка утеха след отпадането от Копа Либертадорес през миналата седмица. Аржентинците бяха елиминирани от бразилския Сантос.