Славия постигна изненадваща победа с 1:0 в дома на Ботев (Пловдив) в първи мач за двата отбора в групата, която трябва да излъчи претендент за Лигата на конференциите.

"Жълто-черните" са седми в класирането и преследват плейофа, но днес загубиха, въпреки че доминираха изцяло срещата. Гол на капитана на "белите" Галин Иванов върна техните шансове за седмото място, макар и минимални.

Ботев остава на тази позиция с 44 точки, но утре може да я загуби, тъй като ЦСКА 1948 има 43 и приема Арда. Тимът от Кърджали е с 39, а Славия вече има 36 и серия от победи може да върне "белите" в играта.

Поражението за отбора на Душан Керкез идва след три поредни победи във всички турнири без допуснат гол, включително и тази над ЦСКА в първия полуфинал за Купата. След четири дни "жълто-черните" приемат "армейците" в реванша. Славия пък прекъсна три поредни загуби в гостувания.

Отборът на Златомир Загорчич вкара безценния гол в 33-ата минута след хитро статично положение, при което топката бе подадена на Галин Иванов, а неговият силен удар бе неспасяем.

В началото на второто полувреме вратарят Светослав Вуцов получи червен картон като последен в защитата, но решението правилно бе отменено с ВАР, тъй като той игра с топката. Съдията Георги Давидов обаче реши да остави нарушението и да даде жълт картон на Вуцов, което беше странно.

Ботев правеше пропуск след пропуск, като най-добрият шанс дойде в 63-ата минута, когато от почти нулева дистанция таранът Мартин Секулич уцели страничната греда.