След чудовищната издънка на мъжкия ни национален отбор по футбол и 1:1 с Гибралтар, сега младежите до 21-годишна възраст повториха “подвига” на представителния ни тим. Селекцията на Александър Димитров също не успя да победи този съперник и по ирония на съдбата също завърши при такъв резултат гостуването си на стадион “Виктория” - 1:1.

Всъщност, дори може да поспорим дали това реми не е още по-унизително от хикса на мъжете, защото точката, която гибралтарците отмъкнаха от “лъвчетата” е първа за тях в квалификациите за Европейско първенство. След като вече изглежда трябва да гледаме на всичко случващо се в родния футбол доста иронично, тази вечер шегата бе на гърба на България, при това по болезнено познат начин.

Преди днешната среща с българските младежи, връстниците им от Гибралтар имаха осем загуби в осем мача и голова разлика 0:38. Е, вече имат първата си спечелена точка и първия си вкаран гол в квалификациите.

Но за да бъдем по-детайлни по-отношение на статистиката - преди днешния хикс, който вероятно е като победа за домакините, те са бил в серия от 20 поредни загуби. Да, не 2, а 20 и голова разлика 1:97 за този период...

Владимир Николов, който играе в австрийския Адмира, даде аванс на българите в 57-ата минута след асистенция на Патрик-Габриел Галчев - 1:0 за нашите.

Десетина минути преди края се разигра ситуация, която вече бяхме гледали при срещата от Лигата на нациите преди няколко дни. Домакините получиха дузпа, но с разликата, че този път играч на българския тим бе изгонен - това бе Атанас Чернев, а Дилан Пийкок оформи крайния резултат 1:1 от 11 метра.

Taкa кръг преди края Гибралтар може да се похвали с първата си спечелена точка и голова разлика от вече 1:39. България пък завършва с 10 точки от 10 мача след само 2 победи, като вероятно ще загуби четвъртото място в групата, защото в оставащия мач Уелс ще се изправи срещу гибралтарците. И при победа ще ни прати на предпоследното място, единствено над… Гибралтар.