"Борусия" (Дортмунд) продължава наказателната си акция срещу английските отбори в САЩ по време на турнира Шампионска купа.

Германците повалиха с 3:1 "Ливърпул" с два гола в последните 3 минути, като основните звезди на "червените" липсваха заради ранния етап на подготовката. "Борусия" също бе далеч от пълния си състав, но е по-близо до старта на сезона и това се видя в края.

"Ливърпул" поведе с гол на Върджил ван Дайк с глава в средата на първото полувреме, в 66-ата минута резервата Кристиан Пулишич - най-добрият играч на САЩ в момента, изравни от дузпа.

В 89-ата минута пак Пулишич зарадва пълните трибуни на стадиона в Шарлът, а в добавеното време Якоб Ларсен добави трето попадение.

Преди няколко дни "Дортмунд" победи и "Манчестър Сити" - 1:0, пак като част от същия мащабен летен предсезонен турнир.