Челси последва Бенфика към четвъртфиналите в Шампионската лига след победа с 2:0 срещу Борусия (Дортмунд). На "Стамфорд Бридж" домакините успяха да заличат изоставането си от един гол след първия мач като гости, а също така вкараха още две попадения, които обаче напълно правилно не бяха зачете ни заради засади.

Мачът започна 10 минути по-късно от предвиденото заради закъснение на гостуващия тим. Агитката на Борусия се погрижи любимците им да се чувстват като у дома си с димки още от първата минута като добавка към тъй или иначе гласовитата си подкрепа. Напук на случващото се по трибуние, на терена домакините се втурнаха напред скоростно и в първите десетина минута пропуснаха два добри шанса.

ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Първо Рахийм Стърлинг можеше да открие резултата, но се засуети прекалено много, а след това Кай Хаверц стреля високо над вратата от движение. Още в петата минута Дортмунд пък трябваше да нарпави принудителна смяна - Юлиан Брант напусна с контузия, а вместо него влезе Джовани Рейна.

Първият по-добър шанс за "жълто-черните" бе в 16-ата минута, когато Марко Ройс изпълни отлично свободен удар. Диагоналният му изстрел летеше право към мрежеата, но Кепа се разтегна максимално, за да предотврати попадение в мрежата си. Последваха силни минути за гостите, но попаденията все така липсваха.

Челси отново пресира здраво съперника си, а десетина минути преди почивката Стърлинг пак пропусна - сам срещу противниковия вратар. Малко след това, в 37-ата минута, Хаверц откри с хубав изстрел под гредата, но този гол не бе зачетен заради засада на Стърлинг при предходния му пропуск.

Английският национал все пак се реваншира в 44-ата минута, когато първо не успя да уцели топката при центриране, но след това я намести на десния си крак и не остави шанс на Майер за 1:0.

След само три минути футбол във второто полувреме Челси получи дузпа, след като Мариус Волф игра с ръка в собственото си наказателно поле. Съдията Дани Макели се консултира с ВАР и посочи бялата точка, а Кай Хаверц нацели греда, но дузпата бе изпълнена отново заради множество нахлули играчи в наказателното поле.

Германецът стреля в абсолютно същия ъгъл, но този път по-точно за 2:0.

Борусия тръгна напред в търсене на голове, но въпреки че създаде няколко опасности пред Кева, така и не успя да преодолее испанския страж на "сините" от Лондон. Стигна се дотам, че испанският страж на домакините получи жълт картон за бавене на играта.

Резервата Конър Галахър реализира и трети гол, който обаче не бе зачетен. А в ситуацията в 75-ата минута пак бе замесен Стърлинг, който му асистира, но се оказа, че е бил зад последния в защитата на Дортмунд.

В шестминутното продължение Борусия имаше претенции за дузпа срещу Марко Ройс, каквато обаче не бе отсъдена. В тези 360 секунди Челси се бранеше изцяло в своята половина и дебнеше за контраатаки, докато Дортмунд обсади сериозно вратата на Кепа, но без успех.