Атлетико (Мадрид) заслужено спечели първия четвъртфинал в Шампионската лига срещу Борусия (Дортмунд) - 2:0. Испанците напълно оправдаха ролята си на фаворит и продължиха фантастичната си серия с Диего Симеоне начело в елиминационни мачове от най-силния турнир в Европа.

С Чоло начело столичани нямат поражение като домакини в двубои на директна елиминация в Шампионската лига. Днешната победа срещу "жълто-черните" бе седемнадесети такъв мач, като балансът изглежда така - 11 победи и 6 равенства, включително и 12 чисти мрежи.

Впечатляващата поредица започна на "Висенте Калдерон", а след това бе пренесена на настоящия стадион на "лос колчонерос" - "Сивитас Метрополитано".

Световният шампион с Аржентина Родриго де Пол вкара светкавичен първи гол - след само 3:58 минути футбол, а така домакините поведоха с 1:0. Това е най-бързото попадение за Атлетико в Шампионската лига от февруари 2020-а насам, когато Саул Нигес вкара 3:46 минути след началото.

Испанският тим играеше с повече увереност и контролираше темпото, като заслужено стигна и до втори гол, който бе дело на Самуел Лино.

Бразилецът бе изведен с меко докосване от Антоан Гризман и нямаше проблем моментално да стреля с десния крак за 2:0 в 32-ата минута. По-рано през полувремето именно кариоката си заслужи аплодисменти със задна ножица, която обаче не бе достатъчно силна.

През вторите 45 минути отново Атлетико бе отборът, който атакуваше повече, но така и не стигаше до трети гол, с който да успокои съвсем нещата.

И по неписаните футболни закони се случи точно това, което домакините не искаха, а именно - Борусия да вкара гол и да намали резултата.

Това стана факт в 82-ата минута, когато Себастиен Алер с възможно най-малко докосвания обработи топката, изскачайки зад защитата в бяло и червено, за да реализира за 2:1 с добре насочен изстрел. Германците тръгнаха напред и нацелиха и греда в 87-ата минута след изстрел на Юлиан Брант.

"Жълто-черните" нацелиха и още една греда - в 96-ата минута отново чрез Брант, а след това съдията свири край, като ни предстои обещаващ реванш.