Дортмунд ликува със Суперкупата на Германия.

Местният Борусия победи Байерн с 2:0 на "Сигнал Идуна Парк" и отмъкна от баварците трофея, който им принадлежеше през последните три сезона.

Мачът бе изпълнен с много чисти голови положения, а Мануел Нойер и Марвин Хиц направиха доста страхотни спасявания, отчайвайки противниковите нападатели.

В началото на втората част обаче Нойер нямаше шанс, когато Пако Алкасер получи пас от Джейдън Санчо и с прецизен удар прати топката във вратата.

В 69-ата минута Борусия нанесе решителен втори удар по противника. Джейдън Санчо получи страхотен извеждащ пас и промуши топката между краката на Нойер за 2:0.

Байерн се хвърли в атака, но Хиц правеше истински геройства на вратата на Борусия.

Така в един страхотен мач, който можеше да отиде и в двете посоки, победител се оказаха домакините от Дортмунд, а Суперкупата на Германия е шеста в историята на клуба.